LogoTop
SokLeft

Försäljning
Helena Gustafsson
helena@storyside.se
Tel: 0702-33 77 01
www.storyside.se

Distribution
Förlagssystem
Box 735
791 45 Falun
Tel: 08-657 95 00
order@fsys.se
www.forlagssystem.se

Distribution digitala böcker
Elib
Sveavägen 56 C, 1 tr ÖG
111 34 Stockholm
08-586 390 00
info@elib.se
www.elib.se

StorySide AB

StorySide grundades år 2002 och har idag vuxit till ett av de ledande förlagen på den svenska ljudboksmarknaden. Vi ger ut cirka 200 nya ljudböcker per år och vår ambition är att erbjuda de bästa berättelserna i ljudform. Från juni 2013 ägs StorySide av Storytel, den snabbast växande ljudbokstjänsten i Norden.

I september 2013 förvärvade Storytel även ljudboksförlaget Earbooks. I förlagen ingår även Din Röst och Barnbolaget.

Vi hörs!

Medarbetare på StorySide

Helena Gustafsson helena@storyside.se | Tel. 0702-33 77 01
VD

Cecilia Fredriksson cecilia@storyside.se
Förläggare

Hannah Hellström hannah@storyside.se
Produktionsplanerare (föräldraledig)

Johanna Hohl johanna@storyside.se
Produktionsplanerare

Max Salö max@storyside.se
Produktionsplanerare

Ellen Gjöres ellen@storyside.se
Produktionsplanerare 

Fredrik Johansson fredrik@storyside.se
Producent

Patricio Samuelsson patricio@storyside.se
Producent

Peter Söderström peter@storyside.se

Producent 

Punch
© StorySide AB  |  Besöksadress: Birger Jarlsgatan 41 A, 111 45 Stockholm  |  info@storyside.se
Om Cookies  |  Sitemap